yükleniyor
Üretici Beyanı
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Organik sertifikalı Keçiboyunuzu ve öğütülmüş keçiboynuzu, şifalı bitkiler, organik tarım, sağlıklı yaşam ve doğa eğitimleri, aromaterapi, homeopati gibi eğitimler.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Üretim yerimiz Bodrum'un yalıkavak dağlarında 17 dönümde organik sertifikalı bir çiftlik ve kendilerinden yetişen tıbbı ve aromatik bitki ve ağaçların olduğu doğal bir ortam. Bahçede 70-200 yıllık zeytin ağaçları ve keçiboynuzu, incir, meşe, defne ve menengiç ağaçları var. Eğitimler çiftlikte yapılıyor ve keçiboynuzları mekanda öğütülüyor
İşletmenizin ortak ve çalışanları hakkında bilgi verir misiniz? Kaç kişilik bir işletmesiniz?
İki oğlum küçük ortaklar, 4'de sigortalı çalışanımız var. 4'ünün 3'ü kadın biri erkek.
Ürün veya hizmetimizin kendisi çevresel açıdan bir fark yaratmayı hedefliyor.
Keçiboynuzu çekirdekleri ile birlikte bir bütün olarak öğütülüyor. Piyasadaki ürünler sadece özü çekilerek yapılıyor. Bizim ürünümüz tam buğday gibi tam keçiboynuzu.
Üretim / hizmet mekanımız kısmen veya tamamen doğa dostu
Organik sertifikalı çiftlik ve bahçenin doğal ekolojik yapısı korundu. Evler ekolojik mimari prensipleri gözetilerek yapıldı.
Kullandığımız hammadde, malzemeler (dolayısı ile tedarikçilerimiz de) kısmen veya tamamen doğa dostu
Tamamen biz yapıyoruz üretimi ve kendi arazimizden. Eğitime gelenler ise Prof. Dr. Neriman Özhatay, Nazım Tanrıkulu, Uzm Dr. Günnur Başar, Özgül Öztürk, Nurhayat Bayturan gibi değerli insanlar.
Akılcı su kullanımı uygulamalarımız var
Çatısuyunu ördek havuzunda değerlendiriyor, sonra havuzun suyunu sebze bahçesinde kullanıyoruz. Suyumuz onun dışında keson kuyu ve artezyenden geliyor.
Paketlememiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Ürünlerimiz cam kavanozda, ayrıca poşet paketlemesi de var, ne yazık ki bunlar aluminyum folyo içinde, ancak ileride imkan bulduğumuzda bunları ekolojik yapmaya niyetliyiz. Paket tedarikçilerine çok bağlı...
Atık yönetimimiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Atık yönetimi olarak tavuk besliyorum, diğerlerini köperklerimiz yiyor, organik atık neredeyse çıkmıyor. Diğer çöpler maalesef belediye çöpüne gidiyor.
Yukarıdakilerden farklı bir konuda çevresel olarak fark yaratıyoruz
Doğa dostu felsefeyi eğitimler vererek yaygınlaştırmaya çalışıyorum.
Ürün veya hizmetimizin kendisi sosyal olarak bir fark yaratmayı hedefliyor
Eğitimler için genç kadınlara burs veriyorum. Tatuta Ağına üyeyim ve gönüllü alıyorum. Merak edip gelenlere, çocuklara çiftliği gezdiriyorum. Çiftlik bira botanik bahçesi gibi oldu.
Çalışma ortamımız / koşullarımız nispeten iyi ve adil.
Temiz hava, doğal ortam, çalışanların hepsi bahçemizde yetiştirdiğimiz organik besinlerle besleniyoruz, sağlıklı ve güzel yapı biyolojisi enstitüsünün tasarladığı binalarda yaşıyoruz.
Adil bir ücretlendirme ve sosyal haklar (özel sigorta, çalışan destek sandığı, tatiller, izinler, esnek zaman uygulaması vs) ilkelerimiz var.
Sİgortalı çalışıyorlar, çalışanların yiyecek ve konaklama ihtiyaçları tamamen mekanda karşılanıyor.
Kurum içi çalışanlarımızı yapılandıran / güçlendiren uygulamalarımız var
Bütün çalışanların eğitimlere katılma hakkı var.
Yönetim ilkelerimiz paylaşımcı ve yatay
Herkes insiyatif alabiliyor ve fikirlerini paylaşabiliyor
Kadını güçlendiren bir yapımız var
Çalışanların dörtte üçü kadın, ortakların üçte biri kadın. Kagider'in kurucu başkanı olarak bu konu benim için son derece önemli, özellikle kadınlara burs veriyoruz.
Sosyal sorumluluk projelerimiz var
Otacılık geleneğinin çağdaş anlayışla topluma ve gelecek nesillere devamını sağlamak için uğraşıyoruz.