yükleniyor
Üretici Hakkında

Gren, uzun yıllar süren tanışıklığın zamanla bir tutkuya ve yaşam tarzına dönüşmesi ile hayat buldu.

 

İkinci evimiz olan Ayvalık ve ayrılmaz parçası zeytin ağaçları ile küçük yaşta tanıştım. Önce, zeytin ağacının koyu yeşil-mavimsi-gümüşi yaprakları dikkatimi çekti, sonra yüzyıllara meydan okuyan boğumlu, kendi etrafında dönen gövdeleri.

 

Ayvalık zeytinyağı tadı ve kokusu ile yıllar içerisinde bizi kendisine bağlamış, mutfağımızda kullanılan tek yağ olmuştu. İklim ve coğrafyası ile Ayvalık ve çevresinin sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada zeytinyağı konusunda özel bir yere sahip olduğunu öğrenmem merakımı arttırdı; okuyup araştırdıkça zeytinyağı mucizesi beni içine çekti.

 

Uzun yıllar yurt içi ve yurt dışında kurumsal firmalarda çalıştıktan sonra zeytin ağacının çağrısına kulak verdim. Bize cömertçe sunduklarına karşılık, zeytinyağına gönlümü ve emeğimi vermeyi seçtim.

 

Doğaya ve insan sağlığına saygıyı temel alan Gren, ürünlerini sevgi, özen ve yüksek kalite standartları ile üretiyor. Tüm ürünlerin analizleri akredite laboratuvarlarda yapılıyor ve hiçbir üründe pestisit kalıntısı olmadığı belgeleniyor.

 

Antioksidan özelliği olan polifenollerin korunması amacıyla soğuk sıkım yöntemi ile katkısız olarak sıkılan zeytinyağları, aroma ve besin değerlerinin uzun süre korunması için hava ile temasın kesildiği özel krom tanklarda bekletiliyor; koyu renk cam şişe ve paslanmadan koruyan içi ve dışı laklı teneke ambalajlar ile size en sağlıklı şekilde ulaştırılıyor.

 

Ayvalık ve çevresinin en değerli zeytinliklerinden toplanan zeytinler soğuk sıkım yöntemi ile kontinü sistemde sıkılıyor. Bu sistemi tercih etmemizin nedenleri, üretimin el değmeden yapılabilmesi ve hava ile temasın olmaması sayesinde zeytinyağının ömrünün uzun olması. 

 

Yıllarca kendi beslenmemiz için kullandığımız balımız, arı sayımızın artması sayesinde 2018 yılından beri satışa sunuluyor. Akredite laboratuvarlarda, diastas, iletkenlik, şeker yapısı, HMF, prolin ve antibiyotik analizleri yapıldıktan; HMF, antibiyotik ve sakkaroz olmadığı belgelendikten sonra ambalajlanıyor.

 


Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme