Çarşı / Üreticiler / Gezen Çanta
Gezen Çanta
KOCAELİ / Türkiye
Niyetli Üretici
Niyetli Üretici
Kadın Üretici
Kadın Üretici
kategoriler
Tüm Ürünler (0)
Çanta ve Aksesuar (0 ürün)
Hakkında

Merhaba ben Kevser Polat, öğrencilik dönemimde  merak ve ilgim olan şeylerden ekonomik kazanç elde etmek için, müzik, el becerisi ve sanat ile ilgili gittiğim kurslardan ögrendiklerimi emeğe döküp bir şeyler ürtmeye başladım. 2017 yılında gezen çanta adında oluşturdugum markam ile farklı modeldeki çantaları üretmeye başladım. Örgü, etnik kumaş derken şimdi de makrome modelleri ile sayfamı genişletmeye başladım. Resim ve müzik üzerine gittiğim dönemde sanatın icindeki enerjiyi çantalarıma yansıtabilmek için daha çok araştırıp estetik kaygısı güderek üretimime devam etmekteyim. Katıldığım eğitimlerle birlikte Tema Vakfının yürütmüş olduğu sıfır atık eğtimine katıldıktan sonra attığım her adımın doğada iyileşmeye sebep olması için ürünlerimi uzun ömürlü ve dönüştürulebilir olmasına, tüketimden ziyade hayatı kolaylaştırıcı ve ihtiyaca yönelik oluşturmaya dikkat ettim. Japonya UNDP ortaklı Dijital Beceri Geliştirme Programı ile birlikte ticari olarak becerilerimi kullanma ve pazarlama yollarını araştırırken belediyemizin bu projesine denk geldim. Umarım karşılıklı mutlu olacağımız zaman geçiririz. 

Kevser Polat
Gezen Çanta
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Kevser Polat
Yetkili Kişi
Kevser Polat
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Küçük Üretici
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
Merhaba ben Kevser polat, öğrencilik dönemimde merak ve ilgim olan şeylerden ekonomik kazanç elde etmek için, müzik, el becerisi ve sanat ile ilgili gittiğim kurslardan ögrendiklerimi emeğe döküp bir şeyler ürtmeye başladim. 2017 yılında gezen çanta adında oluşturdugum markam ile farklı modeldeki çantaları üretmeye basladım. Örgü, etnik kumaş derken şimdi de makrome modelleri ile sayfamı genisletmeye başladım. Resim ve müzik üzerine gittiğim dönemde sanatın icindeki enerjiyi çantalarıma yansıtabilmek için daha çok araştırip estetik kaygısi güderek üretimime devam etmekteyim. Katıldığım eğitimlerle birlikte tema vakfının yürütmüş olduğu sıfır atık egıtimine katıldıktan sonra attığım her adımın doğada iyilesmeye sebep olması için ürünlerimi uzun ömürlü ve dönüştürulebilir olmasina, tüketimden ziyade hayatı kolaylaştırıcı ve ihtiyaca yönelik oluşturmaya dikkat ettim. Japonya UNDP ortaklı dijital beceri gelistirme programı ile birlikte ticari olarak becerilerimi kullanma ve pazarlama yollarını araştırırken belediyemizin bu projesine denk geldim benim için güzel bir deneyim olmasi dileğiyle.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
En başta kendimde olan değişim çevreme de yansıdı. Arkadaş çevremde hazır alımdan, tüketimden ziyade bir şeyleri kendimizin yapabileceği düşüncesi oluştu. Yani insan kendi kendine yetebileceğini, üretebileceğini görmüş oldu.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Tekstil
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Kendi el emeğimle dikiş makinesi, enerji tüketmeden makrome, hasır çanta üretiyorum. Kullandığım ipler yıkanabilir olduğunda sürdürülebilir, doğa dostu çantalar.
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
Dükkanda kendi üretimim ürünler satacağım.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Bireysel çalışıyorum
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Kullandığım ipler antibakteriyel, yıkabilir ipler.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Üretimi evimde gerçekleştiriyorum.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
Tekstil alanında Japonya UNDP Dijital Beceri Geliştirme Alanı da sertifikam var.
Kullandığınız kumaşlar, iplikler, boyalar vs. yerli üretim ve ekolojik ve sosyal açıdan adil mi?
Kullandığım ipler ve kumaşlar tek kullanımlık değildir. Yıkanabilir olduğundan uzun zaman kullanılabilir ürünlerdir.
Üretiminizin sosyal açıdan adil olduğunu (maaş, izin, sosyal haklar vb.) beyan edebiliyor musunuz?
Küçük üretici olarak tek çalışıyorum.
Paketlememiz doğa dostu
Ürün paketlemede geri dönüşüm sağlayacak kağıt kullanıyorum. Plastik paketleme ya da dönüşüm sağlamayacak malzeme kullanmıyorum.
Atık yönetimimiz doğa dostu (Üretiminizden ya da ürünlerinizin kullanımı sonrası çıkan atıklar nasıl değerlendiriliyor?)
Makrome çanta üretiminde kalan iplerden anahtarlık ve püskül üretiyorum. Kalan kumaşlardan bozuk para cüzdanı üretiyorum.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
Ürünlerimde çevreye zararı olacak, geridönüşüm sağlanamayacak ürünler kullanmayı hiç düşünmedim. Bundan sonra ki süreçte böyle devam edecektir.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
Ürünlerini kendim üretiyorum.
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.