yükleniyor
Üretici Hakkında

GekoO’nun Hikayesi:

Şehir yaşamında tam anlamıyla sağlıklı yaşamak ve doğayı koruyabilmek kimse için kolay değil.

Hayalini kurduğumuz güzel ve adil dünya ise tüketim alışkanlıklarımız nedeniyle gittikçe bizden uzaklaşıyor. Toprak, hava, su kirlendi ve kaynaklarımız tükeniyor.

İçerisinde yaşadığımız bu keyifsiz düzen ve gerçekler bizi bir seçim yapmaya itti. Ya sistemin parçası olmaya devam edecek, ya da hayallerimizdeki temiz dünya için çaba gösterecektik.

Hayallerimizin peşinden gitmeyi ve hayatımızın en anlamlı işini yapmayı tercih ettik. Üretici olduk. Güzel ve doğru bildiğimiz değerlerimizle GekoO’yu kurduk.

Ekolojik, adil, paylaşımcı ve etik.

İsmimiz nereden geliyor?

Gekogiller, yeryüzünde yaklaşık 1.500 türe sahip bir kertenkele ailesidir.

Gekoların; görme, tutunma yetenekleri ve çıkardıkları sesler eşsizdir. Uzakdoğu’da kutsal kabul edilirler ve korunurlar. Bilgeliği, şansı temsil ederler.

Neler yapıyoruz?

‘GekoO, ekolojik ve sağlıklı üretime; adil ve dürüst ticarete dayanan, ayrıca kadının güçlenmesi hedefleyen bir sosyal ve eko-girişimdir.’

Üretime ilk önce gıda alanında başladık. Kendi öz kaynaklarımızla bir imalathane kurduk. Küçük işletme mantığıyla, hijyen, izlenebilirlik, makine ekipman, güvenlik ve çevreci üretim alanlarında kusursuz olmayı hedefledik. 

Mesleki deneyim, kendi evimizde uymaya çalıştığımız ekolojik ve sağlıklı beslenme prensiplerimizi GekoO'ya taşıdık.

Yıllardır tüketmekten kaçındığımız endüstriyel gıdalara alternatif, kendi yaptığımız şekersiz, katkısız, kurabiye, bisküvi, kek reçetelerini besin değeri yüksek ve en sağlıklı haliyle formülleştirdik.

Üretimi hiç kolay olmayan bu reçeteleri, yüzlerce deneme sonrası kusursuz hale getirdik.

İzlenebilir, kurallı, şeffaf ve güvenilir olması nedeniyle organik sertifikalı üretim modelini tercih ettik.

Ürünlerimizi, koruyucu, pestisit, GDO, trans yağ, rafine beyaz/invert şeker, katkı maddesi içermeyen organik sertifikalı ham maddelerle ve Tarım Bakanlığı Organik Yönetmeliğine uygun olarak üretiyoruz.

Kendi ürettiğimiz lezzetli ürünlerimizde kullanmış olduğumuz sağlıklı ve kaliteli ham maddelerimizi de ekonomik fiyatlarla temel gıda maddeleri olarak satıyoruz.

Neleri seviyoruz?

Çocuklar ve hayvanlar Doğa Dostluk Üretmek Çevreyi korumak Etiklik Şeffaflık Sağlıklı ve lezzetli beslenme

Motivasyon kaynaklarımız?

İşimiz hiç kolay değil. Maliyetler çok yüksek, ham madde bulması ve işlemesi çok zor. Bizi en çok zorlayan ise gerçekten ülkemizde organik ve temiz üretim yapılabileceğini insanlara inandırmak.

Bir de adil ticaret yapan satış noktalarının sayısının fazla olmayışı ürünlerimizi almak isteyenlerin bize ulaşmasını güçleştiriyor.

Zaman zaman fiziksel ve zihinsel yorgunluk, sürekli haksızlıklara karşı durmak da enerjimizi düşürüyor. Nasıl yenileniyoruz peki?

Çocuklar bizi, biz çocukları çok seviyoruz. O yumuk ellerde GekoO bisküvileri görmek en büyük mutluluk.

Yaptığımız işe çok inanıyoruz, bizi anlayan, inanan ve güvenen çok dostumuz var.

Ürünlerimiz ve kalitemiz çok beğeniliyor. Bundan çok gurur duyuyoruz.

Ekolojik yaşam ve sağlıklı beslenmeyle ilgili bilgi ve deneyim paylaşmak, gönül birliği etmek çok güzel.

Bilinçli, doğaya saygılı, sağlıklı beslenen ve temiz bir gelecek umut eden insan sayısı hızla artıyor, yalnız değiliz.

 ‘Organik gıda üretimi, tohumdan-üretime; ambalajdan-nakliyeye zincirin tüm aşamasında kontrollü yapılır ve sertifikalıdır.’


Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme