yükleniyor
Üretici Beyanı
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Ürünlerimizi Kazdağları eteklerinde yer alan ve 1922 yılından bu yana 4'ncü kuşak olarak geldiğimiz atalarımızdan kalma taş değirmenlerimizde,zirai ilaçsız ekolojik sistem çerçevesinde un,tahin,ev yapımı ürünler, '' bulgurundan bebek tarhanasına,sarı buğday unularımızdan ekşi mayalı köy ekmeğine'' glutensiz un çeşitleri üretmekte olup Kazdağları'nda yetişen mevsimsel sebze vede meyvelerden oluşan gıda maddelerinin satışlarını yapmak ile birlikte ve bu işe eşim ile birlikte gönül vermiş bir aileyiz.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Üretim yerlerimiz Çanakkale ilinin Kazdağları eteklerinde yer alan Bayramiç ilçesinde kendimize ait olup,değirmenimizde gıda üretim izinlerimiz, gıda mühendisimiz ve tüm gerekli belgelerimiz bulunmaktadır. Ürettiğimiz ürünlerimizin ham maddelerinin bazılarını tanıdığımız bildiğimiz köylerdeki amcalarımızdan,teyzelerimizden gözetimlerimiz doğrultusunda tedarik ediyor, buğday yetiştiriciliğini kendimiz elimizden geldiğince icar ''tarla kiralama'' sistemi ile atalık tohumlarımızı üretiyoruz.
İşletmenizin ortak ve çalışanları hakkında bilgi verir misiniz? Kaç kişilik bir işletmesiniz?
İşletmemizde sadece eşim ile birlikteyiz. Babamıza Çanakkale merkezde çok istek olduğundan dolayı Eski değirmen şubesinin açılışını gerçekleştirdik. İlk bahar ayının başlaması ile birlikte değirmenimize mahallemizde ve köylerden bildiğimiz bayanlardan üretimlerimiz için destek almaktayız.
Ürün veya hizmetimizin kendisi çevresel açıdan bir fark yaratmayı hedefliyor.
Eski değirmen ailesi olarak günden güne büyüme yolunda ilerlemeye doğru yol alıyoruz.
Üretim / hizmet mekanımız kısmen veya tamamen doğa dostu
Bu işlerimizin tamamı ekolojik sistem çerçevesinde yer almaktadır.
Kullandığımız hammadde, malzemeler (dolayısı ile tedarikçilerimiz de) kısmen veya tamamen doğa dostu
Kullanmış olduğumuz hammaddelerimizde zirai ilaç ve kimyasal katkı maddeleri kullanılmamakta olup ürünlerimizin tamamı kraft kese kağıtlarında tüketicilerimize gönderilmektedir.
Paketlememiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Paketlerimizin tamamı kraft geri dönüşümlü ambalajlardır.
Atık yönetimimiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Üretimlerimizin atık yöntemlerinin tamamı doğa dostu olmaktadır.
Ürünün kullanım sonrası bertarafı (değerlendirilmesi) kısmen veya tamamen doğa dostu
Tamamı doğa dostu olmaktadır.