Çarşı / Üreticiler / Enina Hobi
Enina Hobi
KOCAELİ / Türkiye
Niyetli Üretici
Niyetli Üretici
Kadın Üretici
Kadın Üretici
kategoriler
Tüm Ürünler (0)
Tüm Ürünler (0 ürün)
Hakkında

"Enina Hobi" markamın içerisinde yumuşacık, sağlığa zararlı olmayan (özellikle alerjik bünyeler için) iplerden üretimimi yaptığım bebek battaniyeleri, tek kişilik battaniyeler, özel ölçülerde kırlent kılıfları (düğmeli olarak kapanabilen), TV battaniyeleri gibi ürünleri çevre dostu bilincinde ihtiyaca yönelik herkese sunmak hedefindeyim. 

Nihan Kurt
Enina Hobi
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Nihan Kurt
Yetkili Kişi
Nihan Kurt
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Sosyal Girişim
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
33 yaşındayım. Önlisans mezunuyum, evliyim, bir oğlum var. Mesleğim, mimarlık ofislerinde Teknik Ressamlık. Pandemi döneminde iş bulamadığım için şuanda evimden el emeği ürünler yapıp satarak kazanç elde etmeye çalışıyorum. Şuan yaptığım el emeği ürünlerini severek yapıyorum,yaptığım bu iş zaten hobimdir. Aile arasında küçük hediyelikler de yapmışlığım vardır. Kendim bir marka oluşturmak istiyorum ve bu markanın adını "Enina Hobi" olarak karar verdim. Yumuşacık ve herkes için sağlıklı olduğunu düşündüğüm ipten bebek battaniyeleri, TV battaniyesi, kırlent kılıfı örüyorum. Yakında kişilere özel kapı süslerine başlayacağım. Bu kapı süslerini de makrame ipleri, keçeleri, ahşap halkaları kullanarak yapmayı düşünüyorum. Bu malzemelerin de insanlar için sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca yine kişiler özel günlerinde hediyelik verebileceği ürünleri de markamda yer vereceğim. Bu arada çevredostu birisiyim, evimde geri dönüşüm çöplerimi hep ayrı atarım, üşenmeden onları ayırırım ve belediyelerin dönüşüm atık kutularına atarım (pil, plastik, kağıt, ilaçlar, mutfakta kullanılan yağlar vs.)
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Amacım insanları mutlu etmek, sevindirmek. Evlerinin bir köşelerinde ya da kişisel olarak kendilerinin, bebeklerin kullanabileceği sağlıklı doğa dostu hedefli ürünleri tasarlayarak onlara sunmak, onların kullanımına vesile olmak. Ürünlerimin malzemelerini de tasarruflu kullanarak bir sonraki ürün için bile artan malzemelerini değerlendirerek çevreyi korumak hep önceliğim olmuştur.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Tekstil
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Bebek battaniyesi, TV battaniyesi, kırlent kılıfı, tek kişilik battaniye, bebek kapı süsü, bebek hediyelikler, özel gün hediyelikler
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
Hayır.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Yok.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Tuhafiye dükkanlarından ya da İnternet alışveriş sitelerinden kargo yoluyla temin etmeye çalışıyorum. Mesela hediye paketlememizi kraft kağıtlarını (saman kağıdına benzer) kullanarak yapıyorum.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Kendi evimden çalışıyorum.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
Yok.
Kullandığınız kumaşlar, iplikler, boyalar vs. yerli üretim ve ekolojik ve sosyal açıdan adil mi?
Adil olduğunu düşünüyorum. Kendim için nasıl sağlıklı ürünleri satın almayı hedefliyorsam, yaptığım ürünleri de doğaya ve başkalarına zararı olmadan üretmeyi amaç edindim. Ürünlerimin malzemelerini çok idareli kullanırım, en ufak şeyleri saklar değerlendiririm muhakkak. Hediye paketlemelerimde daha önceden sakladığım biriktirdiğim malzemeleri de kullanırım. Elime bişey geçiyorsa hemen çöpe atmak hedefim olmaz. Satışını yapacağım ürünün malzemesi arttıysa mesela saklarım, illaki kullanırım değerlendiririm bir yerde.
Üretiminizin sosyal açıdan adil olduğunu (maaş, izin, sosyal haklar vb.) beyan edebiliyor musunuz?
Yeni başladığım için bu konuda pek bişey diyemiyorum.
Paketlememiz doğa dostu
Paketleme de daha çok kağıt tercih ediyorum. Battaniyelerimiz de özellikle Covid-19 dan dolayı jelatinli poşet kullanmak durumundayım, dezenfekte bir şekilde kargolamam gerekiyor çünkü.
Kullandığım enerji kısmen veya tamamen yenilenebilir
Yaptığım ürünün kendisi ya da malzemeleri paketlemesi dahil başka alanlarda da kullanabilme imkanı vardır.
Kadını güçlendiren bir yapımız var
Kadınların gücünün heryerde olabileceğini göstermek istiyorum. Evimizden de çalışarak iş kadını olunabileceğini duyurmak istiyorum.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
Bu güzel platformda üreticiler olarak çevreyi korumak hedefli kadınların gücünü göstermek.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
Tek başıma çalışıyorum.
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.