Çarşı / Üreticiler / Ekomadra
Ekomadra
BALIKESİR / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
Kadın Üretici
Kadın Üretici
Tüm Ürünler (5 ürün)
Hakkında

Adı pek çok dilde “Doğa Ana” anlamına gelen Ekomadra ailesi olarak, organik tarım ve hayvancılık ürünleri üretmeye odaklanmış bir işletmeyiz. Aklımızla kurguladığımız projemizi, kalbimizle yapmaktayız.

 

Kuzey Ege’nin zengin mirasını bağrında saklayan Madra Dağı’ndayız.

Yerleşim alanlarından, atık sahalarından, sanayi bölgelerinden ve hatta yüksek gerilim hatlarından uzakta bulunan tarlaların ürünleriyle bu bölgede kurduğumuz organik sertifikalı butik fabrikamızda üretimimizi yapmaktayız.

 

Çiftlikten, çatala kadar olan tüm süreçte çiftçilerimizle iş birliği içindeyiz. Yüksek kaliteli, sağlıklı, lezzetli ve erişilebilir fiyatlı sertifikalı organik ürünlerimizle karşınızdayız.

 

Tüm ürünlerimiz ve üretim tesislerimiz için uluslararası geçerliliği bulunan akredite kuruluşlar ve Tarım Bakanlığımızca onaylanan Organik Tarım sertifikalarına sahibiz.

 

Organik tarım ve hayvancılık, bir süreç yönetimidir.

 

Sürecimize olan sorumluluğumuz tohumdan, topraktan başlar. Çiftçimizin toprağında sevgiyle yetiştirilen ürünleri titizlikle hasat ederiz. Hasat edilen ürünleri işleyip, paketleyip, uygun araçlarla sevk edip, tüketicilerimize ulaştırırız. Tüketicilerimize ulaştırdığımız bu ürünlerin her aşamasını organik kriterlere uygun olarak titizlikle kontrol ederiz.

 

İşimiz bununla da bitmez; kullandığımız her materyal doğa dostudur. Her bir çalışma arkadaşımız her aşamayı bilir, sorumluluğunu yerine getirir.

 

Üretim alanlarımızın büyük çoğunluğunu ve butik zeytinyağı fabrikamızı barındıran, Kırtık Köyü’nde organik süreç 10 yıldır kesintisiz şekilde devam etmekte, tüm köy Türkiye ve Avrupa standartlarında organik üretim gerçekleştirmektedir. Kırtık Köyü yaylaları 750 rakım ile 1150 rakım arasındadır.

 

Ekomadra, 2017 yılında kurulmuştur. Organik tarıma destek vermek için “Tohumdan, çatala...” ilkesini benimseyerek yapılanmasını gerçekleştirmiş, %75 EKOMADRA, %25 Kırtık Köyü Organik Tarım ve Turizmi Geliştirme Derneği’ne ait olmak üzere kolektif bir çalışma ortamı oluşturmuştur.

AİŞE BÜŞRA EKİCİ
Ekomadra
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
ECO EKO MADRA ORGANİK TARIM HAYVANCILIK GIDA TURİZM SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Yetkili Kişi
AİŞE BÜŞRA EKİCİ
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Şirket
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
Çiftlikten, çatala kadar olan tüm süreçte çiftçilerimizle iş birliği içindeyiz. Yüksek kaliteli, sağlıklı, lezzetli ve erişilebilir fiyatlı sertifikalı organik ürünlerimizle karşınızdayız.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Sürecimize olan sorumluluğumuz tohumdan, topraktan başlar. Çiftçimizin toprağında sevgiyle yetiştirilen ürünleri titizlikle hasat ederiz. Hasat edilen ürünleri işleyip, paketleyip, uygun araçlarla sevk edip, tüketicilerimize ulaştırırız. Tüketicilerimize ulaştırdığımız bu ürünlerin her aşamasını organik kriterlere uygun olarak titizlikle kontrol ederiz. İşimiz bununla da bitmez; kullandığımız her materyal doğa dostudur. Her bir çalışma arkadaşımız her aşamayı bilir, sorumluluğunu yerine getirir.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Tarım ve/veya Gıda
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Organik sertifikalı gıdalar.
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
Türkiye genelinde Organik olarak sertifikalandırılmış her türlü gıda ürünü.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
Ekomadra, 2017 yılında kurulmuştur. Organik tarıma destek vermek için “Tohumdan, çatala...” ilkesini benimseyerek yapılanmasını gerçekleştirmiş, %75 EKOMADRA, %25 Kırtık Köyü Organik Tarım ve Turizmi Geliştirme Derneği’ne ait olmak üzere kolektif bir çalışma ortamı oluşturmuştur.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Hammadelerin çoğunu Burhaniye / Kırtık Köyü üreticilerinden tedarik etmekteyiz. Bir kısmını da Türkiye genelinde Organik tarım sertifikalı üreticilerden tedarik ediyoruz.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Üretimi ve işlememizi Burhaniye / Kırtık Köyünde bulunan fabrikamızda gerçekleştiriyoruz.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
Ürünlerimiz ve süreçlerimizi ORSER tarafından organik sertifikalnadırılmıştır.
Tarımsal Üretim Yapıyor Musunuz?
hayır
Ürettiğiniz gıdalarda herhangi bir katkı maddesi ya da koruyucu içerik kullanıyor musunuz?
Hayır.
Gıda üretim izniniz var mı?
Evet.
Paketlememiz doğa dostu
Plastik paketler kullanmıyoruz.
Atık yönetimimiz doğa dostu (Üretiminizden ya da ürünlerinizin kullanımı sonrası çıkan atıklar nasıl değerlendiriliyor?)
Zeytinyağı sıkım makinelerimiz 2 fazlı. Bu sebeple zeytin karasuyu atığımız oluşmuyor. Atık olarak çıkan pirina başka bir tesise tekrar değerlendirilmek üzere gönderiliyor.
Kullandığım enerji kısmen veya tamamen yenilenebilir
Henüz değil. Ancak Fabrikamız için GES projemiz mevcut.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
Fabrika binamız yeşil fabrika kriterleri düşünülerek inşaa edilmiştir. Her ne kadar sertifikasyon süreci tamamlanmamış olsa da orta vadeli planlarımızda yeşil fabrika belgemizi almak ta var.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
%25'lik hissemiz Kırtık Organik Derneğinin. Derneğe üye 44 çifti var. %75'lik kısımı ise EKC Mimarlık firmasına ait. Bu firmanın %60'lık kısmı kadın ortaklardan oluşmakta. 2 yöneticimiz ve 2 işçimiz bulunmakta.
Sertifikalar
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.