Çarşı / Üreticiler / Cheers From Bali
Cheers From Bali
MUĞLA / Türkiye
Niyetli Üretici
Niyetli Üretici
Tüm Ürünler (2 ürün)
Bambu Pipet Set - Sınırlı Sayıda
90,00 TL
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Bambu Pipet 4'lü
60,00 TL
Dükkan Geçici Olarak Satışa Kapalı
Hakkında

Seyahatlerimizde bizi en çok etkileyen duraklardan biri olan Bali Adası'nda, gezegenimiz ile uyumlu yaşamanın en güzel hallerine tanık olduk ve bu felsefeyle üretilmiş doğa dostu el emeklerini sizlerle paylaşmak istedik. Ürünlerimizin ortak özelliği doğada yok olabilen, geri dönüştürülebilir, el yapımı ürünler olması. Bali'deki üreticilerimiz ise kendi atölyelerinde doğaya saygılı biçimde çalışan, atık bırakmayan, sömürüsüz üretim yapan yerel ustalar. Biz de ürünlerimiz sadece Bali'ye gittiğimizde temin ediyoruz, dolayısıyla doğaya ek bir karbon izi bırakmıyoruz. Ayrıca plastiksiz kargo ve secondchance hareketini destekleyip tüm gönderilerilerimizde uyguluyoruz. 

Armağan Kuşcu
Cheers From Bali
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Armağan Kuşcu
Yetkili Kişi
Armağan Kuşcu
Beyan
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Seyahatlerimizde bizi en çok etkileyen duraklardan Bali Adası'nda gezegenimiz ile uyumlu yaşamanın en güzel hallerine tanık olduk ve bu felsefeyle üretilmiş el emeklerine hayran kaldık. Özellikle tek kullanımlık pipetlere alternatif bambu pipet kullanımının Ada'daki yaygınlığı bizi şaşırttı ve arkadaşlarımız için güzel bir hediye olacağını düşündük. Bambu pipet ve diğer doğa dostu ürünleri elimizden geldiğince çok insanla buluşturma fikriyle yanımızda getirdik ve Cheers From Bali'nin ilk adımları atıldı. Yaklaşık 3 ay önce instagram mecrasından ürünlerin tanıtımına başladık. Ürünlerimizin ortak özelliği doğada yok olabilen, geri dönüştürülebilir, bir çoğu sipariş üzerine tasarlanmış, tamamen doğal malzemelerden üretilmiş, sürdürülebilir yaşam felsefesine uygun el yapımı parçalar olması. Ürünlerimiz içinde bambu pipet dışında çanta, mala ve ahşap takılar var. Cheers From Bali olarak: Ürünlerimiz fabrikasyon olmayan, aile atölyelerinde geleneksel yollarla üretilen el emeği işler olduğundan Bali'deki yerli üreticilere katkı sağlıyoruz. Sadece seyahat ettiğimizde ürün getirdiğimiz için doğaya ek bir karbon izi bırakmıyoruz. Paketlemede kullanılan karton malzemelere ikinci bir şans veren #secondchance ve plastiksiz kargo hareketinin Türkiye'deki ilk uygulayıcılarındanız. Her ay düzenli olarak sosyal sorumluluk projelerine destek veriyoruz. Şu ana kadar https://www.instagram.com/barinak_melegi/ , https://www.instagram.com/engelsizsinmelek/ ve İzmir depremi özelinde https://www.instagram.com/halkinbakkali/ ile çalışmalarımız oldu.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Tedarikçilerimiz aile atölyelerinde veya kendi atölyelerinde geleneksel yollarla, herhangi bir kimyasal atık bırakmadan doğayla dost biçimde bilinçli bir üretim yapmaktadır. Biz e-ticaret sitemizin yönetimini, stok yönetimini Bodrum'daki evimizden sağlamaktayız. Dolayısıyla ek bir enerji tüketimi yapmıyoruz.
İşletmenizin ortak ve çalışanları hakkında bilgi verir misiniz? Kaç kişilik bir işletmesiniz?
Biz Eda ve Armağan 2 kişi bu işletmeyi yürütmekteyiz. Eda çizgi film sanatçısı, aynı zamanda çeşitli disiplinlerde el işi tasarımlar yapmakta.
Ürün veya hizmetimizin kendisi çevresel açıdan bir fark yaratmayı hedefliyor.
Tek kullanımlık ürünlere karşı, sürdürülebilir ürünleri destekliyoruz. Kullanılmış karton kutuları yeniden değerlendiriyoruz, ayrıca ürünlerimiz plastiksiz bir biçimde, plastik kargo poşetine dahi girmeden paketleniyor. Herhangi bir ithalat yapıp doğaya ek karbon izi bırakmıyoruz. Bunun yerine seyahat ettikçe ürün temin ediyoruz.
Üretim / hizmet mekanımız kısmen veya tamamen doğa dostu
Hizmet yerimiz olan evimize doğa dostu ürünler sokuyoruz. Giren ürünlerin geri dönüşümünü sağlıyoruz. Hayvan ürünü hiç bir şey sokmuyor, temizlik ürünlerinde de minimum kimyasal sokmaya gayret ediyoruz. Klima çalıştırmıyoruz.
Kullandığımız hammadde, malzemeler (dolayısı ile tedarikçilerimiz de) kısmen veya tamamen doğa dostu
Üretim yerimiz olan Bali Adası'nda tedarikçilerimizi uzun araştırmalar sonunda bulduk. Bu süreçteki hedefimiz doğayla barışık ve geleneksel üretim yapan bağımsız atölyeleri bulmaktı ve bunu başardık.
Paketlememiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Plastiksiz kargo ve seconchance hareketini destekliyor ve uyguluyoruz.
Ürün dağıtım zincirimiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Ürünlerimizi toplu şekilde kargoluyoruz. Kargo şirketlerinin ücretsiz sunduğu plastik poşeti kullanmıyoruz. Kargo çalışanlarını ikna etmek kolay olmadı. Bu konuda verdiğimiz mini röportaj için: https://www.instagram.com/p/CFbsnBMpyD_/
Ürünün kullanım sonrası bertarafı (değerlendirilmesi) kısmen veya tamamen doğa dostu
Ürünlerimizin tamamı doğada çözünebilir malzemelerden üretiliyor.
Ürün veya hizmetimizin kendisi sosyal olarak bir fark yaratmayı hedefliyor
Sürdürülebilir ve minimal yaşam felsefesine uygun ürünler sunuyoruz.
Gelirimizi belli oranda sosyal projelere veriyoruz
Her ayın en az 10 günü gelirlerimizi belirlediğimiz bir dernek, girişim vb yerlerle paylaşıyoruz. Engelli çocukların ailelerine ve ihtiyacı olan tüylü dostlarımıza direkt veya aracılı destekler sunuyoruz. Tüm Kasım ayı süresince her bir alışveriş karşılığında halkinbakkali.com aracılığıyla İzmir depreminden etkilenmiş insanlara destek veriyoruz.
Sosyal sorumluluk projelerimiz var
Tek kullanımlık plastik pipete karşı #bambupipetimcantamda adlı bir projemiz var. https://www.instagram.com/p/CFJk41cgsLR/
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.