Çarşı / Üreticiler / By Bilge Handmade
By Bilge Handmade
KOCAELİ / Türkiye
Niyetli Üretici
Niyetli Üretici
Kadın Üretici
Kadın Üretici
kategoriler
Tüm Ürünler (0)
Tüm Ürünler (0 ürün)
Hakkında

Çalışmayan, ogretmen bir anne ile kimya mühendisi kardeşinin başlattığı bir fikirdi. "Makrome'ce şeyler "

Pınar Demirtürk
By Bilge Handmade
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
Pınar Demirtürk
Yetkili Kişi
Pınar Demirtürk
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Küçük Üretici
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
Bybilgehandmade olarak 2019 yılında araştırıp ilgi duyduğum bir hobi olarak başladım. Aslında biyoloji ogretmeniyim fakat çalışmayan bir anne olarak, evde yapabileceğim bu hobimi kazanca dönüştürmek istedim. Bir Instagram hesabı açarak, pazarı araştırma fırsatı buldum. Zevk alarak çok da yoğun olmadan çalışmaya başladım. 1984 Ankara doğumluyum. Yüksek lisans mezunuyum. Evliyim 1oglum var. Girişimcilik ve zeka oyunları ogretmenligi eğitimleri aldım.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
Özellikle anne olmanın verdiği bir bilinçle annelerin çocukları ve evleri için nelere önem verdiklerini belirledikten sonra ömürlük ürünler üretmek istedim. Özellikle pandemi döneminde evde gecirilen zamanın artması ile ev ve oda dekorasyonuna daha fazla ilgi duyulmuştur. Evlerin kisiligimizi yansıttığını düşünerek istenilen renklerde ve boyutlarda ürünler çıkartmak ruhsal olarak kişileri etkilemektedir.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Dekorasyon
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
Makrome ipler kullanarak, gökkuşağı seklinde dekoratif oda duvar aksesuarları tasarlıyorum. Bebek ve cocuk odalarina daha çok tercih edilen urunlerim nikah hediyelikleri olarak da isteniyor. Makrome ipler kullanarak yaptığım ürünler arasında, anahtarlık, duvar süsü ve kapı süslerini gökkuşağı seklinde oluşturuyorum. İp ve halatları üretici bir firmadan sipariş vererek işe başlıyorum. Belirledigim ölçü ve renkleri kullanarak gokkusaklarini oluşturuyorum. Sürekli ve eskimeyen ürünler oluşturuyorum. Makrome Gökkuşağı duvar dekorasyon süsleri Makrome Gökkuşağı Anahtarlık Makrome Gökkuşağı Kapı süsü
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
Gokkusaklari kendi uretimim olacaktır.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
İp ve halatları Ritznet online alışveriş sitesinden temin ediyorum.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Firmanın merkezi İzmir de olup, Makrome iplerin ve ekru halatların hammaddesi %100pamuktur. Ekru halat ve Ekru Makrome ipler ile Renkli Makrome ipleri farklı işlemlerden geçiriliyor. Ekru ürünler için; Türkiye'de farklı illerden temin edilen pamuk tarladan alınıp, elekten gecirilip, taraklanıyor. Sonrasında ayıklanıp makinalarında 0,5mm kalınlığında iplere dönüştürülüyor. Ve son olarak bu ipler birleştirilip tek burgu ip ve halat şeklinde satışa sunuluyor. Boya içeren Makrome ipler için ise; tarladan toplanan pamuk ip haline gelmeden önce anlaşmalı oldukları sertifikalı boya firması tarafından boyanarak, kuruma ve ardından tek burgu ip haline getiriliyor. Firmaya kolay ulaşabilir olmam, iplerle ilgili herhangi bir akma, koku, solma, renk atmasi ..vs herhangi bir problem yaşamamış olmam, istediğim ürünlerin hepsinin tek bir yerde olması zaman ve maaliyet açısından benim için önemli bir konudur. Ayrıca tedarikcimin yenilikci ve doğal ürünleri teknolojiyi de kullanarak sürekli takip etmesi olumlu bir izlenim yaratmaktadır.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Evimde çalışıyorum.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
Esnaf muafiyet belgesi izmit tepecik vergi dairesinden alınmıştır.
Ürün kategorileriniz nelerdir?
Ev Ve Yaşam
Paketlememiz doğa dostu
geri dönüştürülebilir plastik icermeyen Kraft kutu kartonlar kullanmaktayım. Kolijet adlı firmadan temin ettiğim kutular, ürünlerin kargo aşamasında ezilmemesi ve zarar görmemesi için özellikle tercihimdir. Tabi bunun yanında müşteri açısından da göze hitap etmesi de dikkat ettiğim bir diğer husustur.
Atık yönetimimiz doğa dostu (Üretiminizden ya da ürünlerinizin kullanımı sonrası çıkan atıklar nasıl değerlendiriliyor?)
Yarım kalan iplerini mutlaka değerlendirerek üretime devam ediyorum.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
Ben ömürlük ürünlerle, herhangi bir alerjik reaksiyona sebebiyet vermeyen (ki ben ve oğlum toza karşı alerjik bünyeyiz) malzemeler kullanarak müşteriye ulaşmak istiyorum. Ben bu işi yaparken mutluyum, istiyorum ki mutlu olduğum işte ilerliyeyim. Benim musteri potansiyelim genellikle anneler. Odasını evini güzelleştirmek isteyen, dekorasyona ilgi duyan kişiler. Dolayısıyla dekorasyon firmaları ile irtibatta olarak kendimi geliştirmek, üretmek ve tabii ki bir kadın olarak kendi parami kazanmak kısa vadedeki hedeflerim arasındadır.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
Kendi başıma emek veriyorum.
Sertifikalar
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.