Çarşı / Üreticiler / BEIJE
BEIJE
İSTANBUL / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
kategoriler
Tüm Ürünler (0)
Kişisel Bakım (0 ürün)
Hakkında

BEIJE, doğaya ve insan vücuduna saygılı ürünler sunan ve abonelik sistemiyle çalışan, yeni nesil hijyen ürünleri markasıdır.

“Kullanıcılar için kalite ve değer yaratmak, değer verdiğimiz konularda toplumsal farkındalığı artırmak; doğaya, topluma ve bireye faydalı olmak” felsefesiyle çıktığımız bu yolda, ilk ürünümüz olan ve piyasadaki pedlere kıyasla klor yıkama, azot boyama ve kanserojen madde içermeyen organik bambu pedlerimize ek olarak, Şubat 2021’de aramıza katılan menstrüel kap ve çok yakında piyasaya süreceğimiz organik pamuk tampon ile menstrüel ürünler serimizi tamamlamaya hazırlanıyoruz. Çok yakında diğer organik kişisel bakım ürünlerini de bünyemize dahil ederek, ailemizi büyütmeyi; böylece kısa bir süre içerisinde, üyelerimizin tüm kişisel bakım ihtiyaçlarını abonelik sistemi ile karşılayan bir marka olmayı hedefliyoruz.

Her üründen elde ettiğimiz kârın %8’ini farklı sivil toplum kuruluşlarına bağışlayarak, farklı sosyal ve/veya toplumsal sorunlara dikkat çekilmesine ve çözüm aranmasına katkıda bulunuyor; sosyal medya hesaplarımız, her ay üyelerimiz için hazırladığımız e-gazetemiz DÖNGÜ ve çok yakında sunmaya hazırlandığımız "BEIJE Blog" ile zaman içerisinde tabulaştırılmış veya farklı sebeplerden dolayı konuşulmayan, dijital ortamlarda güvenilir bilgilerin yok denilecek kadar az olduğu konularda üyelerimizin bilgi edinmek için başvurabilecekleri, güvenebilecekleri ve birbirleriyle “konuşabilecekleri” bir multimedya platformu yaratarak, kendimizi yeni nesil bir marka olarak konumlandırıyoruz. 

Doruk Akpek
BEIJE
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
BEIJE MEDİKAL ÜRÜNLER PAZARLAMA SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.
Yetkili Kişi
Doruk Akpek
Beyan
Hangisi Sizi Daha İyi Tanımlar?
Şirket
İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?
BEIJE, doğaya ve insan vücuduna saygılı ürünler sunan, yeni nesil kadın hijyen ürünleri markasıdır. Abonelik sistemi ile çalışan bir markayız ve halihazırda 3820 abonemiz mevcut. Felsefemiz ise, kullanıcılarımız için kalite ve değer yaratarak; doğaya, topluma ve bireye faydalı olmak. Abonelik sistemiyle üyelerimize ulaştırdığımız ürünlerimize ek olarak, sosyal medya hesaplarımızdan yaptığımız paylaşımlar, her ay üyelerimize özel hazırladığımız e-gazetemiz "DÖNGÜ" ve çok yakında paylaşacağımız "BEIJE Blog" ile bilgilendirici içerikler üretiyor, farklı konularda toplumsal farkındalığı yükseltmeye çalışıyoruz. Aynı zamanda her bir üründen elde ettiğimiz karın %8'ini TEMA veya AÇEV'e bağışlayarak toplumsal fayda sağlamayı amaçlıyoruz. Organik bambu pedimize ek olarak, çok yakında piyasaya sürmeye hazırlandığımız organik pamuk tampon ve menstrüel kap ile menstrüel ürünler serimizi tamamlayıp, diğer organik kişisel bakım ürünlerini de bünyemize dahil etmeyi planlamaktayız. Böylece, kadınların tüm kişisel bakım ihtiyaçlarını abonelik sistemi ile karşılayan bir marka olmayı hedefliyoruz.
Yarattığınız değişimi, ekolojik ve/veya sosyal faydayı bizimle paylaşabilir misiniz?
BEIJE, doğaya saygılı ve sağlıklı ürünler sunmanın yanında, bilgilendirici içerikleri ile pek çok konuda kadınlara bilinç kazandırmaya, bağış kültürü ile bireyin yanında topluma da fayda sağlamaya özen gösterir. Sosyal medya hesaplarımızda ürettiğimiz içerikler ve ürünlerimiz ile kadınlar için kalite, değer ve farkındalık yaratıyoruz. Kadınların her ay kullandığı diğer hijyenik pedler, içerdiği plastik ve çeşitli kimyasallar sebebiyle doğaya zarar veriyor. BEIJE ürünü olan organik bambu ped ise, %100 bambu lifinden üretiliyor. Paketlemesi ise kraft kağıttan yapılıyor. Böylece doğayı koruyoruz ve hijyenik pedlerden arta kalan atığı minimum düzeye indiriyoruz. BEIJE Cup ise, ped ve tampon gibi tek kullanımlık seçeneklerin yanında, daha az atık oluşturan, çok daha doğa dostu bir seçenektir.
Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?
Kişisel Hijyen Ürünleri
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
-Organik Bambu Ped (Dükkanda satmayı planlamıyoruz.) %100 bambu lifinden üretilir. Organik, vegan, hipoalerjenik ve antibakteriyeldir. Piyasadaki diğer pedlerin aksine, çamaşır sulama olarak tanımlayabileceğiniz klorlama tekniği ile beyazlatılmadan doğal renginde bırakılır. Bu nedenle ürünlerimiz en hassas ciltler için bile uygundur. -Menstrüel kap (Dükkanda satmayı planlıyoruz.) BEIJE Cup, doğa dostu ve sağlıklıdır. Sterilize edildiği sürece yıllarca kullanılabilir. Ped ve tampon gibi tek kullanımlık seçeneklerin yanında, daha az atık oluşturan, çok daha doğa dostu bir seçenektir. Medikal silikondan üretilen yapısı sayesinde yüzeyinde mikrop biriktirmez ve bu sayede enfeksiyon riskini azaltır.
Good4Trust dükkanda kendi üretimleriniz haricinde ürün veya hizmet satmayı planlıyorsanız, bunları nereden temin edeceksiniz? Bu ürünler neler olacak?
Kendi üretimlerimiz haricinde ürün satmayı planlamıyoruz. Talebimiz, BEIJE Cup ismini verdiğimiz menstrüel kap'ın satışını yapmak.
Birlikte çalıştığınız üreticiler varsa onlarla kurduğunuz ilişkiyi detaylandırabilir misiniz?
BEIJE Cup üretimi, Medikal Grade Silicon kullanan, SGS laboratuvar testlerine tabi tutulmuş ve üretim standartları denetlenmiş fabrikalarda yapılır. Üretim standartları ve sertifikasyonları markamızla uyumlu olan üreticiler ile anlaşma sağlıyoruz. Üretim ve tedarik sürecini takip ediyoruz. Stok durumumuza göre üreticilerimizle iletişime geçerek yeni siparişlerimizi veriyoruz. Ürünlerimiz için aldığımız feedbackler doğrultusunda, üreticilerimiz ile konuşarak ürünümüzde çeşitli geliştirmeler yapabiliyoruz.
Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?
Şuan satışta olan ürünlerimizin üretimi Çin'de yapılmaktadır. Bambu lifi, doğaya son derece zararsız bir materyal olsa da, doğadaki katı ve sert halinden, yumuşak ipliğe dönüşümü sırasında, aynı özellikler korunmayabilir. Kimi şirketler, ham bambu maddesini rayon adı verilen bir elyafa dönüştürmekte ve bu dönüşüm sırasında doğaya ve çalışanlarına oldukça zararlı kimyasallar kullanmaktadırlar. BEIJE olarak, ürünlerimiz, TANBOOCEL ipliği ile dokunur. TANBOOCEL, son 5 yılda global piyasadaki sürdürülebilir tekstil atılımının bir sonucu olarak ortaya çıkmış bir iplik türüdür. TANBOOCEL üretiminde ham bambu lifleri, ısı, su ve doğal bioenzimler ile işlenerek yumuşatılır, ve üretilen tüm atıklar, tamamen ‘’closed-loop’’ bir döngüde, tekrar işlemede kullanılmak üzere toplanır. Bu sayede, kimi bambu lifi aksine, TANBOOCEL gerçekten doğaya saygılıdır. Kullandığımız TANBOOCEL üreticisinin, piyasanın altın standardı kabül edilen OEKO-TEX 100 sertifikası bulunmaktadır. Bu sertifika, uluslararası kurumlara, ilgili ürünlerin üretiminde doğa ve insan ekolojisine zararlı madde ve işlemlerin kullanılmadığını teyit eder. Ürünlerimizin yüzeyinde kesinlikle ​petrokimyasal sentetik lifler kullanılmamaktadır​, ürünlerimiz 100% dönüştürülmüş doğal bambu lifinden dokunur. Petrokimyasal liflerin, hem üretim esnasında doğaya verdiği tahribat, hem de kişi sağlığına verdiği zarar, defalarca kanıtlanmıştır.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Üretimimiz, SGS laboratuvar testlerine tabi tutulmuş ve üretim standartları denetlenmiş fabrikalarda yapılmaktadır.
Ürettiğiniz ürünlere ilişikin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?
FDA Certificate, SGS, RoHS Test Report, ISO
Ürün kategorileriniz nelerdir?
Kişisel Hijyen
Paketlememiz doğa dostu
Ürün paketlerimiz ve kargo paketlerimiz kraft kağıttan üretiliyor. Böylece doğayı korumayı amaçlıyoruz.
Atık yönetimimiz doğa dostu (Üretiminizden ya da ürünlerinizin kullanımı sonrası çıkan atıklar nasıl değerlendiriliyor?)
Kullanıcılarımız, ürünlerimizin paketlerini meyve-sebze saklamak, içerisine mama koymak, kişisel bakım ürünlerini koymak vb. gibi pek çok farklı şekilde değerlendirebiliyorlar.
Gelirimizin belli oranıyla sosyal projeleri destekliyoruz
Sattığımız her üründen elde attığımız karın %8'ini, kullanıcılarımızın tercihleri doğrultusunda TEMA veya AÇEV'e bağışlıyoruz.
Üretim veya hizmetlerinizde ekolojik ve sosyal açılardan daha duyarlı olmaya yönelik planlarınız varsa anlatır mısınız?
Yakın bir zamanda kargo paketlerimizde de geri dönüştürülebilir kraft kağıtlar kullanmaya başladık. Bağış felsefemizin yanı sıra, ilerleyen zamanlarda hijyenik pede erişimi olmayan bölgelere ücretsiz ped göndermeyi ve fayda sağlamayı amaçlıyoruz.
Kaç kişilik bir işletmesiniz? Ortaklar, çalışanlar?
16 kişilik bir ekibiz.
Kategoriler
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.