Çarşı / Üreticiler / BBOM Yayınları
BBOM Yayınları
İSTANBUL / Türkiye
Adil Üretici
Adil Üretici
Sanat ve Yayınlar (4 ürün)
Hakkında

BBOM Yayınları olarak, katılım, barış, alternatif eğitim, ekoloji, çocuk katılımı gibi alanlarda nitelikli ve özgün basılı yayın ve materyal çıkarıyoruz. Üretim ve işleyişe dair her aşamada Başka Bir Okul Mümkün Derneği’nin değerleri ve vizyonunu yansıtmayı önemli buluyoruz.

Bunu yaparken öğretmenler başta olmak üzere, çocuklarla çalışan yetişkinleri ve ebeveynleri destekleyerek çocukların öğrenme süreçlerini daha katılımcı ve barışçıl hale getirmeyi niyet ediyoruz.

10 yıllık BBOM yolculuğunda biriktirdiklerimizi üretime dönüştürmenin yanında alanı zenginleştirmeye ve dönüşüme katkı koymayı arzu ediyoruz. Yolumuza hem BBOM Yayınları’nın devamlılığını sağlama, hem de BBOM Derneği’nin faaliyetlerini sürdürülebilir hale getirme hedefiyle devam ediyoruz.

 

 

Uygar Özesmi
BBOM Yayınları
Değerlendirme
Doğa Dostu
İnsan Dostu
Hizmet Kalitesi
Ürün Kalitesi
Hesaplılık
Güvenilirlik
Genel Değerlendirme
iletişim
Kurum Ünvanı
İyilik İletişim ve Yazılım Ticaret Limited Şirketi
Yetkili Kişi
Uygar Özesmi
Beyan
Ürün ve/veya hizmetleriniz nelerdir?
BBOM Yayınları, BBOM Derneği'nin katılımcı ve barışcı eğitim çalışmalarını yaygınlaştırmakla beraber, derneğe gelir elde etmek amacıyla kurduğumuz bir yapı. Yoluna daha yeni başlamış olması sebebiyle de yayınların sürdürülebilir ve devamlı olması için çalışmayı odağımıza almış durumdayız. BBOM Yayınları 2019 sonbaharına 3 yeni yayınla başladı. Sura Hart ve Victoria Kindle Hudson'un Şefkatli Sınıf: İlişki Temelli Öğretmenlik ve Öğrenme kitabı, ihtiyaç ve duyguların keşfi ile tüm öğrenme ortamlarında güçlenen bağlantılar için değerli bir rehber. BBOM Derneği Ekoloji Çemberi'nin hazırladığı Ekoloji Takvimi El Kitabı, doğa döngüsünü takibin yanında enerjinin ve doğal kaynakların doğru kullanımı, tüketimin asgari düzeye indirilmesi ve sürdürülebilir yaşam modellerine ilişkin ilkeleri hayata geçirmek için kapsamlı bir kaynak. BBOM Derneği Demokratik Yönetim Çemberi'nin hazırladığı Duygu ve İhtiyaç Seti, çocukların önce kendileriyle daha sonra birbirleriyle bağlantı kurup duygu ve ihtiyaçlarını ifade edebilmelerininin önünü açacak ve böylece katılım yolculuğunda güvenli bir başlangıç yapabilmelerini kolaylaştıracak bir araç. Üstelik tüm kartların tasarımı çocukların katkısıyla hazırlandı.
Üretim veya hizmet yeriniz hakkında bilgi verir misiniz?
BBOM Yayınları'nın merkezi İstanbul'da Kadıköy'de bulunuyor
İşletmenizin ortak ve çalışanları hakkında bilgi verir misiniz? Kaç kişilik bir işletmesiniz?
İşletmenin sahibi Başka Bir Okul Mümkün Derneği'dir. BBOM Yayınları'ndan sorumlu ekibimizin yanında birlikte üretim yaptığımız yaklaşık 20 kişilik bir ekibimiz mevcut.
Paketlememiz kısmen veya tamamen doğa dostu
KAmbalajlarımızın yeniden kullanılabilir olmasına dikkat ediyoruz.
Atık yönetimimiz kısmen veya tamamen doğa dostu
Atıklarımızı ayırarak geri dönüştürüyoruz.
Çevresel açıdan bir fark yaratmıyor olabiliriz. Güçlü olan sosyal yanımız.
BBOM Yayınları orta vadede ürettiği ürünlerin tamamının ekolojik denge ile uyum içinde olmasını odağına alır
Ürün veya hizmetimizin kendisi sosyal olarak bir fark yaratmayı hedefliyor
Başka Bir Okul Mümkün Derneği; katılımcı ve barışçıl öğrenme topluluklarının yaygınlaşması için çalışmalar sürdürmektedir. Yayınlarımız da bu hedef doğrultusunda yararlanılabilecek kaynaklardır.
Çalışma ortamımız / koşullarımız nispeten iyi ve adil.
Çalışanlarımızın güvenliği ve güvencesi bizim önceliğimiz. Mutlu, huzurlu ve üretken bir çalışma ortamı sağlamaya çalışıyoruz.
Adil bir ücretlendirme ve sosyal haklar (özel sigorta, çalışan destek sandığı, tatiller, izinler, esnek zaman uygulaması vs) ilkelerimiz var.
Tüm çalışanların sorumluluk alanı, deneyim ve ihtiyaçlarını destekleyecek bir ücretlendirme politikamız var.
Yönetim ilkelerimiz paylaşımcı ve yatay
Organizasyon yapımızda, sosyokrasiyi uyguluyoruz ve karar almada, iş bölümünde ve çatışma çözümünde katıımcı ve barışçı topluluk araçlarını kullanıyoruz.
Gelirimizi belli oranda sosyal projelere veriyoruz
Yayınların tüm geliri BBOM Derneği faaliyetlerinde kullanılıyor.
Sırala
Varsayılan
Çok satanlar
Fiyata göre azalan
Fiyata göre artan
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için desteğini bekliyoruz.